Jeśli mamy komfort, że możemy zatrzymać swój sklep na 1-3 godzin to sytuacja jest prosta. Wiele poradników opisało jak to zrobić (skopiuj pliki i bazę na nowy serwer i oddeleguj domenę)

W tym wpisie nie interesuje nas TTL (czas propagacji) domeny bo musimy przeprowadzić migrację w pełnej integralności danych w możliwie jaka najkrótszym czasie (najchętniej rzeczywistym)

Zamówienia wpadają średnio co kilka minut .. każda minuta źle zaplanowanej migracji to strata dla klienta.

Nie ma mowy o najmniejszych pomyłkach środowisko na które migrujemy zweryfikowane przetestowane wszystko działa (kopia odwzorowana zamówienia testowe wykonane) pozostaje tylko przenieść.

Baza MySQL 5GB czas wykonania backupu i odtworzenia 30min i tego się trzymamy :). Widzimy że między godziną między 2 a 4 w nocy najmniej ruchu. IP na FIREWALL przepuszczone do bazy dostęp jest zaczynamy

1. Sklep STOP

mysqldump -u user -p database_name > backup.sql
scp backup.sql user@newserver:/path/to/destination
mysql -u user -p new_database_name < /path/to/destination/backup.sql

2. odwołanie (modyfikacja pliku) z konfiguracją bazy żeby odwoływała się na nowy serwer – sklep start (całość na starym serwerze )

3. Przegrywanie plików – w tym momencie już nie miało znaczenia czy trwa to 3 czy 5h (nie mieliśmy nic co mogło w czasie rzeczywistym zapisywać lokalnie dane)

4. Formalnie żeby przyspieszyć proces migracji oddelegowanie rekordu A

5. zmiana delegacji DNS

Zamów wycenę
Polityka prywatności | Regulamin
Pro-link 2005-2020