Modyfkicja menu w WordPress

Menu to jedna z najważniejszych części każdej witryny, zarówno dla użytkowników, jak i właścicieli. W miarę rozwoju technologii, wzrostu popularności urządzeń mobilnych i zmieniających się preferencji użytkowników, modyfikacje menu stały się niezbędne, aby dostosować do nich interfejs strony. W tym artykule przedstawimy jak modyfikować menu w WordPress.

Panel administracyjny WordPress

Aby modyfikować menu naszej strony w WordPress musimy wejść do wyglądu strony który znajduje się po lewej stronie panelu.

 

Natępnie z listy wybieramy Menu

 

Dodawanie elementów do menu strony

Kiedy już nam się otworzy okno z konfiguracją menu to po lewej stronie znajdują się wszystkie nasze strony. Aby dodać stronę do menu trzeba daną stronę zaznaczyć a następnie kliknąć „Dodaj do menu”.

 

Usuwanie elementów z menu

Aby usunąć dany element z menu klikamy na dany element i z listy, która się pojawiła, klikamy usuń.

 

 

Zamiana kolejności elementów w menu

Aby zmienić kolejność elementów w menu należy dany element kliknąć i trzymając przesuwamy go w żądane miejsce.

 

W taki sposób możemy również wrzucać jak podstrony danego elementu.

 

Podsumowując, modyfikacje menu odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu optymalnego doświadczenia użytkownikom oraz lepszej wydajności witryny. Dostosowanie menu do urządzeń mobilnych, ułatwienie nawigacji, promowanie istotnych elementów i personalizacja dla różnych grup odbiorców mogą znacznie poprawić efektywność strony internetowej. Pamiętaj, że modyfikacje menu powinny być przemyślane i dostosowane do charakteru Twojej witryny oraz potrzeb użytkowników, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Zamów wycenę
Polityka prywatności | Regulamin
Pro-link 2005-2020