Logowanie do panelu administracyjnego PrestaShop

Do czego służy panel administratora PrestaShop?

Panel administracyjny PrestaShop jest narzędziem do zarządzania zawartością sklepu internetowego. Jest to część naszego sklepu, która jest nie widoczna dla klienta końcowego. W panelu możemy np.: dodawać produkty, edytować ceny produktów, określać sposoby i ceny dostaw, określać zachowanie się poszczególnych elementów i procesów w trakcie zakupów w naszym sklepie internetowym.

Do panelu administracyjnego możemy dostać się w pisując w przeglądarce internetowej np. Chrome / Firefox / Edge. W pasku URL adres internetowy naszego panelu.

widok panelu logowania prestashop
widok panelu logowania prestashop

Link do panelu administracyjnego PrestaShop?

Link do panelu administratora po każdym procesie instalacji jest generowany losowo. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa sklepu internetowego.

Domyślnie instalator zmienia nazwę linku do panelu administracji na taką która się zaczyna od admin np.:

Nazwa generowana jest losowo i nie jest nigdzie przetrzymywana. Należy tę nazwę zapisać (zapamiętać). Poniżej przykładowy adres naszego panelu administracyjnego może mieć postać linka:

  • domena/admin219qdo9sh
  • domena/admin655i6zrom

Odzyskiwanie linku panelu administratora

Jeśli po instalacji nie zmienialiśmy nazwy katalogu na serwerze w którym znajduje się panel administracji PrestaShop ,to panel na pewno zaczyna się od słowa /admin… . W tym celu należy zalogować się na serwer FTP i z katalogu public_html odczytać jego pełną nazwę. Jeśli jednak nazwa została zmieniona trzeba będzie przejrzeć zawartość katalogów.

Jeśli nie masz hasła przejdź do strony gdzie opisujemy jak zresetować hasło: https://pro-link.pl/resetowanie-hasla-prestashop/

Jeśli interesują Cie inne zagadnienia PrestaShop zachęcamy do odwiedzenia linków:
cennik PrestaShop
instrukcja PrestaShop
Sklepy internetowe PrestaShop

Zamów wycenę
Polityka prywatności | Regulamin
Pro-link 2005-2020