Przyśpieszenie ładowania i działania strony poprzez optymalizację

Przyśpieszyć wczytywanie się strony można poprzez zainstalowanie i skonfigurowanie 2 wtyczek, które odchudzą zdjęcia oraz optymalizują pliki stylów i skryptów, które są wczytywane na stronie.

Najpierw wchodzimy na stronę https://pagespeed.web.dev/ następnie w polu „Podaj URL strony internetowej” wklejamy adres naszej strony i klikamy „Analizuj”

Wynik strony przed optymalizacją

Instalacja wtyczek

Wpierw wchodzimy w panelu WordPress w panel wtyczek i wybieramy dodaj nową

Converter for media

W polu szukaj wtyczek wpisujemy „Convert for Media – Convert WebP and AVIF & Optimize Images | Ease image optimization” i klikamy „Zainstaluj” a po zainstalowaniu „Włącz”

Wtyczkę „Converter for Media” znajdziemy w ustawieniach. Wtyczka jest domyślnie skonfigurowana i jedynie trzeba kliknąć przycisk „Konwertuj wszystkie”.

Hummingbird

W polu szukaj wtyczek wpisujemy „Hummingbird – Optimize Speed, Enable Cache, Minify CSS & Defer Critical JS” i klikamy „Zainstaluj” a po zainstalowaniu „Włącz”

Wtyczkę znajdziemy na dole bocznego menu i klikamy „Hummingbird”. Przy pierwszym uruchomieniu pojawi się konfigurator wtyczki.

Zaznaczamy wszystko tak jak na zdjęciach i klikamy niebieski przycisk w prawym dolnym rogu „GET STARTED” a potem „CONTINUE”. Po zakończonej konfiguracji klikamy  „GO TO DASHBOARD”

Ponownie wchodzimy na stronę https://pagespeed.web.dev/ i ponownie sprawdzamy prędkość strony

Prędkość strony po optymalizacji

Zamów wycenę
Polityka prywatności | Regulamin
Pro-link 2005-2020