Co ma wpływ na cenę sklepu internetowego Prestashop cennik.

Sklep internetowy cena

Samo oprogramowanie PrestaShop jest rozpowszechniane na zasadzie licencji „Open Software Licence”. W związku z czym każdy może pobrać i zainstalować władny sklep, który będzie wspierany przez ten silnik.

W związku z powyższym co wchodzi w cenę sklepu internetowego?

1. Ustalenie szczegółów jakie będzie posiadał Twój sklep internetowy

Ustalenie szczegółów dotyczących realizacji, omówienie asortymentu jaki będzie sprzedawany. Określenie szczegółowych wariantów produktu dla wszystkich kategorii branży. Dokładne omówienie sposobu poruszania się użytkowników po sklepie internetowym, sposobu wyszukiwania produktów, zamawiania, płatności, wysyłki. Określenie kanałów dotarcia do klienta np.:
- porównywarki cenowe np.: Ceneo, Skapiec
- portale aukcyjne np.: Allegro, e-bay
- Reklama Google Ads
- Google Merchant Center
- SocialMedia
- SEM
Omówienie wyglądu sklepu, kolorystyki układu, działania.
Zdefiniowanie ścieżki zakupowej. Opracowanie profilu współpracy z partnerami aby odwzorować w sklepie internetowym.

2. Wdrożenie Prestashop

Instalacja sklepu Prestashop.
I) Przygotowanie serwera pod wgranie testowej wersji sklepu na której będziemy pracowali do czasu zakończenia prac i publikacji np:
a) Utworzenie subdomeny,
b) Zweryfikowanie wersji PHP, w przypadku braku możliwości zmiany PHP na wersję wystarczającą do zainstalowania PrestaShop - oddelegowanie rekordu A subdomeny na inny serwer.
c) Utworzenie bazy MySQL.
II) Pobranie ostatniej stabilnej wersji PrestaShop.
III) Wgranie plików na serwer do odpowiedniego katalogu np. za pośrednictwem protokołu FTP.
IV) Wywołanie URL w celu zainicjowania instalacji sklepu internetowego.

Po przejściu przez proces instalacji tj. podaniu kilku niezbędnych danych jak: nazwa sklepu, nazwa użytkownika, hasło administratora, podanie dostępów do bazy MySQL. Otrzymujemy wersję demonstracyjną sklepu internetowego, jaki możemy zobaczyć na oficjalnej stronie prestashop.com.

3. Projektowanie grafiki sklepu internetowego.

Personalizacja sklepu internetowego.
I) Projekt indywidualny - minimum jakie potrzebujemy to 8 godzin na przygotowanie proejktu graficznego od 24 godzin na zakodowanie do CSS, HTML dla prostego projektu. Należy pamiętać, że strona główna to nie cały projekt na stronie występuje dużo więcej widoków które trzeba poprawić : listing kategorii, produktu, koszyka, formularze, panel klienta, … .
II) Jeśli decydujemy się na gotowy szablon. Nie wybieraj najtańszych szablonów, takie szablony często są źle zakodowane, naprawianie szukanie błędów zajmuje więcej czasu niż zakodowanie na nowo. Nie przewidują wszystkich funkcji PrestaShop i może się okazać, że przy włączeniu powiązanych produktów szablon będzie generował błędy. Musisz się też liczyć z tym, że takich stron będzie kilka w sieci, jeśli są to firmy z innej branży to nie ma większego problemu. Gorzej jeśli zawistna konkurencja wykupi ten sam szablon postawi łudząco podobną stronę do Twojej.

4. Instalowanie modułów i konfiguracja.

Skalowalność PrestaShop jest nie ograniczona ponad 6000 gotowych modułów płatnych i darmowych podzielonych na 10 głównych kategorii Strona produktu, Design & Nawigacja, Promocje & Marketing, Ruch & Widoczność, Płatność, Dostawa & Logistyka, Administracja, Klienci, Facebook & Serwisy społecznościowe, Platformy Specjalistyczne.
Przykładowo wdrożenie PayU zajmuje ok 1-2 godzin. Musimy utworzyć nową płatność w PayU przestawić w tryb testów, pobrać klucze i identyfikatory potwierdzające bezpieczeństwo oraz podać w PrestaShop. Wykonać testy! Tak żeby nie było problemów po publikacji. Nic skomplikowanego i nic specjalnie absorbującego tylko że tych modułów będzie kilka a nawet kilka naście i nad każdym w podobnym stopniu trzeba poświęcić czas na poprawną konfigurację.

5. Pisanie własnych modułów PrestaShop.

Presta Shop jest programem francuskim i nie do końca idealnie odwzorowuje firmy prowadzone w Polsce. Biorąc pod uwagę indywidualność każdego przedsiębiorstwa. Dwie firmy z tej samej branży wyróżniają inne rzeczy, żeby pokazać te zalety w naszym sklepie musimy dodatkowo zaprogramować taką funkcjonalność.

6. Migracja danych ze starego sklepu do Prestashop.

Jeżeli sklep internetowy nie jest wyposażony w integrator z programem do faktur który przesyła w tle produkty, stany, magazynowe, zamówienia. Jeżeli mamy już inny działający sklep internetowy np. na starszej wersji PrestaShop lub zupełnie na innych systemów np. Shoper. Musimy przenieść dane do naszego nowego sklepu.

Wprowadzanie materiałów do sklepu internetowego. Jeśli jest to pierwszy sklep internetowy materiały należy wprowadzić.

8. Publikacja strony pod właściwym adresem.

Dla bezpieczeństwa wykonujemy pełen backup i zgrywamy. Zawartość starego sklepy lub strony przenosimy do katalogu tak aby był do niej jeszcze dostęp. Wgrywamy PrestaShop na nowy URL.

 

Sklep gotowy, zajmujemy się marketingiem i sprzedażą.

Zamów wycenę
Polityka prywatności | Regulamin
Pro-link 2005-2020