Od czego zacząć tworzenie sklepu internetowego PrestaShop w 2022 roku? – etapy, realizacja, podstawowe moduły.

Tworzenie sklepu internetowego PrestaShop to dla większości osób dosyć proste zadanie, jednak sprzedawcom, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z podobnymi platformami e-commerce może okazać się nieco bardziej skomplikowane. Pamiętajmy natomiast, że Presta nie wymaga kodowania, wdrażania zaawansowanych skryptów ani pomocy programisty – wystarczy chęć do działania i trochę wolnego czasu. Zatem od czego zacząć tworzenie sklepu internetowego Presta Shop w 2022 roku? – etapy, realizacja, podstawowe moduły. Podpowiadamy!

Od czego zacząć tworzenie sklepu internetowego Presta Shop?

W pierwszej kolejności powinniśmy pobrać PrestaShop z oficjalnej strony producenta (www.prestashop.com) i wybrać nazwę dla swojego sklepu internetowego. Następnie należy wykupić hosting oraz domenę od dowolnego operatora. Kolejne kroki to utworzenie własnego katalogu produktów, personalizacja za pomocą motywów i modułów, a także konfiguracja rekomendowanych rozwiązań płatniczych czy też wybór przewoźników realizujących Twoje dostawy. Na koniec wystarczy aktywować witrynę i zacząć sprzedawać w internecie.

Podstawowe moduły Presta Shop – na co warto zwrócić uwagę przed implementacją?

Aby sklep PrestaShop funkcjonował według naszych założeń, należy go zaopatrzyć w odpowiednie moduły (np. moduł płatności odpowiadający za poprawne działanie strony oraz możliwość dokonywania zamówień). Czasem jednak zdarza się, że dodatek, który wybraliśmy, nie wygląda na stronie tak, jak docelowo zakładaliśmy. Jeśli chcemy się przed tym zabezpieczyć, powinniśmy zwrócić uwagę na m.in.:

  • aktualną wersję PrestaShop – wybór innego modułu niż rekomenduje producent do danej wersji PrestaShop jest możliwy, ale obarczony dużym ryzykiem wadliwego działania niektórych funkcjonalności (sprawa wygląda podobnie, jak z implementacją szablonu na stronę sklepu internetowego).
  • obsługiwany język – odpowiednia wersja językowa jest bardzo ważna, ponieważ jej brak może skutkować występowaniem licznych błędów podczas korzystania z danej witryny (jeśli producent nie oferuje konkretnego języka, należy wybrać inny moduł).
  • wersję demo wybranego modułu – wersja próbna pozwoli przetestować, jak zachowuje się i działa konkretny dodatek w zetknięciu z naszym sklepem internetowym (demo nie zawsze jest dostępne).

Przed wyborem modułu PrestaShop warto dodatkowo zwrócić uwagę na opinie użytkowników. Jeśli dodatek nie cieszy się popularnością i został obarczony dużą falą krytyki – powinniśmy zastanowić się nad jego instalacją. Może on niepoprawnie działać lub mocno spowolnić witrynę.

Od czego zacząć tworzenie sklepu internetowego PrestaShop? – podsumowanie

Tworzenie sklepu internetowego PrestaShop w 2022 roku polega przede wszystkim na personalizacji przy użyciu odpowiednich motywów i modułów. Kluczowym aspektem jest także wypozycjonowanie witryny pod kątem SEO oraz dostosowanie szablonu do oczekiwań użytkowników (UX). Dużym plusem Presty jest fakt, iż nic nie musimy kodować – wystarczy wejść na www.prestashop.pl i wykonać kilka prostych kroków w celu stworzenia nowoczesnego sklepu internetowego.

Tworzenie sklepu internetowego PrestaShop FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi Poniżej zebraliśmy odpowiedzi na najczęstsze pytania, które pojawiają się w sieci na temat tworzenia sklepu internetowego PrestaShop.

1. Czy warto stworzyć sklep internetowy PrestaShop?

Tak. PrestaShop to bardzo dobry wybór zarówno początkującym przedsiębiorcom, którzy chcą stopniowo rozwijać swój sklep internetowy, jak i „starym wyjadaczom” poszukującym profesjonalnego narzędzia sprzedażowego z dziesiątkami zaawansowanych funkcjonalności.

2. Jakie są najwyżej oceniane i najpopularniejsze moduły PrestaShop w 2022 roku?

Jednym z bardzo wysoko ocenianych modułów przez użytkowników PrestaShop jest darmowy dodatek Smartsupp Live Chat pozwalający m.in. na prowadzenie rozmów z internautami odwiedzającymi nasz sklep internetowy, wysyłanie automatycznych wiadomości oraz dostęp do szczegółowych statystyk.

Warto jednak pamiętać, że za większość wartościowych modułów tj. reCAPTCHA, SEO Audit, Premium Google Analytics Enhanced Ecommerce trzeba zapłacić nawet w granicach kilkudziesięciu euro. Osobiście polecamy jednak bazować również na płatnych dodatkach, ponieważ oferują one zazwyczaj znacznie więcej użytecznych opcji od darmowych odpowiedników.

Zamów wycenę
Polityka prywatności | Regulamin
Pro-link 2005-2020